Лаві Фэйк! Запрашаем пазнаёміцца з праектамі - удзельнікамі конкурсу

19.04.2019

Мы вельмі ўдзячныя ўсім удзельнікам конкурсу "Лаві Фэйк!", і на працягу тыдня будзем знаёміць вас з дасланымі праектамі. 

Кожны дзень на працягу тыдня мы будзем выкладваць праекты дасланыя на конкурс. Праекты выкладваюцца па меры іх паступлення на конкурс, і сёння мы запрашаем пазнаёміцца з першымі дасланымі працамі.

Гатовыя? Паехалі!

 

1. Назва праекта: "Я б в пожарные пошёл"

Аўтар: Дудко Маргарыта, СШ № 5, Смаргонь

Намінацыя: Мультымедыя (відэа+аўдыё)

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Вайтко Т.В.

https://youtu.be/Fox71f0oD2w

 

2. Назва праекта: "Официальная группа гимназии Вконтакте"

Аўтар: Дудюк Варвара, Казека Анастасія, Мікіціч Барыс, Мастыка Максім, Талстых Надзея, Якута Марыя, Данілковіч Вераніка, Пракурат Мар'я, Яцкевія Карына. Гімназія г. Белаазёрск

Намінацыя: Тэкставыя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Бортнік К.Г.

https://vk.com/gimnazia_belaz

https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1o261IkkzLNQr9iKTbOH-Z0S3RsZ5z4tX

 

3. Назва праекта: Игра “Моя Беларусь”

Аўтар: Самайловіч Марыя, Небышынец Станіслаў. Гімназія №17, Мінск

Намінацыя: Графічныя і інтэрактыўныя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Арцёменка Н.Л.

http://qoo.by/5d9Y

 

4. Назва праекта: Акция "Безопасность"

Аўтар: Хромаў Арцём, Гімназія №17, Мінск

Намінацыя: Графічныя і інтэрактыўныя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Арцёменка Н.Л.

https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1R0OuR6ZnNRguC0CNFJYfNW5XjOmySipU

 

5. Назва праекта: "Добра много не бывает"

Аўтар: Бачыла Яна, Гімназія №17, Мінск

Намінацыя: Графічныя і інтэрактыўныя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Арцёменка Н.Л.

https://yadi.sk/mail?hash=GPUfFAI4jL35MWSm%2BrRalZLe2Qq3f01YMk%2FUPUTIQBYfpaRuuN%2BGgo2rE6RNzh1%2Fq%2FJ6bpmRyOJonT3VoXnDag%3D%3D

 

6. Назва праекта: "За что мы в ответе"

Аўтар: Анацко Дар’я

Намінацыя: Тэкставыя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Арцёменка Н.Л.

https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1D6N4YBOyjXrSHcYE1JkTNSMPgsoyjJIH

 

7. Назва праекта: " Дзе і як жывецца беларускай мове ў межах горада Пінска"

Аўтар: Якубчык Ганна, СШ №10, Пінск

Намінацыя: Мультымедыя (відэа+аўдыё)

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Юхнюк А.С.

https://youtu.be/s0lJrgMoIbk

 

8. Назва праекта: «Викторина Беларусь - радость и жизни звучанье»

Аўтар: Лабеева Яна

Намінацыя: Графічныя і інтэрактыўныя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Куліновіч М.А.

https://scratch.mit.edu/projects/250084544/

 

9. Назва праекта: " Если в школе произошло нападение..."

Аўтар: Каралёў Міхаіл, Шчарбакова Вольга, Гімназія №2, Пінск

Намінацыя: Графічныя і інтэрактыўныя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Шчарбакова В.Ф.

https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1QDZG5nVwb-xjIADvOS9Jeg-fxqUXHv3w

 

10. Назва праекта: " Деньги.Инфляция.Ценовая стабильность"

Аўтар: Друзэта Стэфанія, Ластоўскі Ілля, СШ №13, Барысаў

Намінацыя: Мультымедыя (відэа+аўдыё)

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Куліновіч М.А.

https://youtu.be/nXXo68lU7XE

 

11. Назва праекта: "Junior Skills - уникальная возможность"

Аўтар: Вайцянкова Кацярына, Пяскуновіч Аляксей. Магілёўскі дзяржаўны ліцэй №2

Намінацыя: Тэкставыя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Лосева І.А.

http://project689055.tilda.ws

 

12. Назва праекта: "Медиаграмотность в нашей школе"

Аўтар: Чарнякевіч Кірыл, Худалеева Дар’я, Шаўчук Таццяна, СШ №5 Пружаны

Намінацыя: Мультымедыя (відэа+аўдыё)

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Ерамеева С.А.

https://www.youtube.com/watch?v=caBCSojUdK8&t=326s

 

13. Назва праекта: "Дистанционный краеведческий проект Veb-квест «Таки да, это Бобруйск.."

Аўтар: Белякова Дар’я, Гімназія №3 Бабруйск

Намінацыя: Тэкставыя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Самсаненка М.В.

http://veb-kvest2018.blogspot.com/

 

14. Назва праекта: " #идти за мечтой"

Аўтар: Корж Кацярына, СШ №1, Петрыкаў

Намінацыя: Графічныя і інтэрактыўныя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай):Чычыкайла І.А.

 https://www.smore.com/b3dej

 

15. Назва праекта: " Как найти друзей в современном мире"

Аўтар: Куцко Дзмітрый, СШ №54

Намінацыя: Мультымедыя (відэа+аўдыё)

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Гуцол М.В.

https://youtu.be/Pkd8Wm7LFdk

 

16. Назва праекта: " Схаваная мудрасць у камені"

Аўтар: Селівончык Таццяна, Уздзенская раённая гімназія

Намінацыя: Тэкставыя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Гладкая Г.В.

https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1gNdOBLXIGDTzYjxEb6fh1B3TMoV4ftDG

 

17. Назва праекта: "Международный день мира - 2018"

Аўтар: Жукавец Юлія, СШ №1 Петрыкаў

Намінацыя: Графічныя і інтэрактыўныя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Чычыкайла І.А.

 https://www.smore.com/3guz0-2018

 

18. Назва праекта: " Інтэлектуальная карта для сістэматызацыі ведаў па тэме "Назоўнік" "

Аўтар: Марына Разальская, Гімназія №2 г.Слуцка

Намінацыя: Графічныя і інтэрактыўныя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Зубовіч Т.А.

http://qoo.by/5dvg

 

19. Назва праекта: " Інтэлектуальная карта для сістэматызацыі ведаў па тэме "Назоўнік""

Аўтар: Пятровіч Дар’я, Гімназія №2 г.Слуцка

Намінацыя: Графічныя і інтэрактыўныя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Зубовіч Т.А.

http://qoo.by/5dvf

 

20. Назва праекта: " Моя малая родина"

Аўтар: Ўладзіслаў Пуцілоўскі, Тэхналагічны каледж ГрДУ імя Янкі Купалы

Намінацыя: Тэкставыя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай):

https://sites.google.com/view/malay-rodina

 

21. Назва праекта: "Моя малая Родина"

Аўтар: Матвей Бяспалаў, Тэхналагічны каледж ГрДУ імя Янкі Купалы

Намінацыя: Тэкставыя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Канколь В.Ч.

https://sites.google.com/view/moyamalayarodina/%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%8F

 

22. Назва праекта: "Моя родословная"

Аўтар: Арцём Стрэльчык, Тэхналагічны каледж ГрДУ імя Янкі Купалы

Намінацыя: Тэкставыя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Канколь В.Ч.

https://sites.google.com/view/strelchik-artem/%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%8F

 

23. Назва праекта: "Моя малая Родина"

Аўтар: Уладзіслаў Палуян, Тэхналагічны каледж ГрДУ імя Янкі Купалы

Намінацыя: Тэкставыя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Канколь В.Ч.

https://sites.google.com/view/poluyan22/%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%8F

 

24. Назва праекта: “Моя малая Родина”

Аўтар: Максім Дмітрыевіч, Тэхналагічны каледж ГрДУ імя Янкі Купалы

Намінацыя: Тэкставыя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Канколь В.Ч.

https://sites.google.com/view/narruta/%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%8F

 

25. Назва праекта: "МАТЕМАТИКА ПРОТИВ ИНФОРМАЦИОННЫХ «УТОК"

Аўтар: Максім Юдзянкоў, Усходаўская сярэдняя школа Магілёўскага раёна

Намінацыя: Тэкставыя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Міхайлава А.А.

https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1RCdhcObvD0g93m85pxsdZSNTa4JthBNK

 

26. Назва праекта: "Проект ''Моя малая родина"

Аўтар: Дзмітрый Шанчук, Тэхналагічны каледж ГрДУ імя Янкі Купалы

Намінацыя: Тэкставыя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Канколь В.Ч.

https://sites.google.com/view/my-homeland-of-belarus/моя-малая-родина

 

27. Назва праекта: "Карты розуму ці пакуты творчасці"

Аўтар: Аляксеннка Кацярына, Пуставала Ангеліна, Таццянкіна Валерыя, Куцепалаў Дзяніс, Вайтовіч Альбіна, СШ №10, Бабруйск

Намінацыя: Мультымедыя (відэа+аўдыё)

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Пазднякова А.М.

https://yadi.sk/i/e5AmG_e3huDRdQ

 

28. Назва праекта: "Киберпространство"

Аўтар: Маргарыта Дудко, СШ №5, Смаргонь

Намінацыя: Графічныя і інтэрактыўныя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Вайтко Т.В.

http://www.nastaunik.info/sites/default/files/news/image_extra/2-margo_dudko_graficheskie_i_interaktivnye_media.jpg

або

https://drive.google.com/drive/u/2/folders/15xkyLNnGlpWdqe-ai9fzlTilAC-AhA8d

 

29. Назва праекта: "клас-падкаст"

Аўтар: Ананіч Арына, Рэспубліканскі музычны калледж

Намінацыя: Мультымедыя (відэа+аўдыё)

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Гулевіч Т.Б.

http://www.nastaunik.info/sites/default/files/news/audio/klas-padkast_aryna_ananich_lavi_feyk_1.1.mp3

 

30. Назва праекта: "Веб-квест "По страницам школьного сайта"

Аўтар: Багдан Мачальнікаў, СШ №7, Калінкавічы

Намінацыя: Графічныя і інтэрактыўныя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Афанасьева О.В.

http://www.soch-7.by/web/

 

31. Назва праекта: "Якім будзе твой выбар?"

Аўтар: Паплаўскі Канстанцін, Ворнаўская сярэдняя школа Кармянскага раёна

Намінацыя: Мультымедыя (відэа+аўдыё)

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Расошанка Д.М.

https://youtu.be/1jDnegSAplc

 

32. Назва праекта: "ФЕЙКОВ.NET"

Аўтар: Пятроўская Ксенія, Гімназія №38, Мінск

Намінацыя: Мультымедыя (відэа+аўдыё)

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Ганчарова А.Н.

https://drive.google.com/open?id=1jlySJLS6siSguH7ovCwHz4nzvSm_cgQZ

 

33. Назва праекта: "Канец свету"

Аўтар: Іван Заруба, Варапаеўская сярэдняя школа Пастаўскага раёна

Намінацыя: Мультымедыя (відэа+аўдыё)

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): самастойна

https://cloud.mail.ru/stock/MonUxqtFC6WwDPf9S2HYLjrc

 

34. Назва праекта: "Твая бясбека ў сетцы"

Аўтар: Чайкун Ганна, СШ №3, Барысаў

Намінацыя: Графічныя і інтэрактыўныя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Парабковіч Л.А.

http://www.nastaunik.info/sites/default/files/news/image_extra/3-tvaya_b...

або

https://drive.google.com/open?id=1xLT6B1YVPMjxzPnUjm22BzQiBJUpNHEx

 

35. Назва праекта: "Медыяпісьменнасць. Навошта?"

Аўтар: Дыяна Грышчанка, Брожская сярэдняя школа Бабруйскага раёна

Намінацыя: Графічныя і інтэрактыўныя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Федзяніна Ю.У.

http://www.nastaunik.info/sites/default/files/news/files/4-medyyapismennasc.pdf

https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1pTs29yCsOYJPY-q-oZi23z-ADsw4f-t1

 

36. Назва праекта: "Блогер пра часціны мовы"

Аўтар: Карота Крысціна,  "Коханаўская СШ імя І.П.Кожара Талачынскага раёна" Віцебскай вобласці

Намінацыя: Мультымедыя (відэа+аўдыё)

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Бераснякова Ж.Л.

https://drive.google.com/file/d/1jkG-LQ4eookExa-vO5hC9_RR2lmfQGRl/view?usp=sharing

 

37. Назва праекта: "Радуга знаний"

Аўтар: Мікіта Ханько, Васілішкаўская СШ

Намінацыя: Графічныя і інтэрактыўныя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Ханько С.А.

https://view.genial.ly/5cafac0d4764760f48a50708/interactive-image

 

38. Назва праекта: "Не стань ахвярай махляроў!"

Аўтар: Мірзоева Дар'я, Сярэдняя школа №10 г. Пінска

Намінацыя: Графічныя і інтэрактыўныя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Корзун А.У.

http://www.nastaunik.info/sites/default/files/news/image_extra/6-plakat.png

або

https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1OkfudmN73wLwA-FrtGygmfWlgeZ6QQRX

 

39. Назва праекта: "Моя родословная"

Аўтар: Яна Арэхава, Тэхналагічны каледж ГрДУ імя Янкі Купалы

Намінацыя: Графічныя і інтэрактыўныя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Канколь В.Ч.

https://sites.google.com/u/0/s/1CpakqaUoyanK3NZ_34JJ3xw2Z7FefAhV/p/1h_EsrfseKD6YWlkpjj13y0WeeKrcBF6K/preview

 

40. Назва праекта: "Тролль- у сети"

Аўтар: Марыя Свідрыцкая, Вучэбна-педагагічны комплекс яслі сад-сярэдняя школа № 24 г. Барысава

Намінацыя: Мультымедыя (відэа+аўдыё)

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Брызгунова А.С.

https://drive.google.com/file/d/14xJWYZuXaVR20fE_sN7RkJTp686sWSQs/view

 

41. Назва праекта: "Диалог"

Аўтар: Ангеліна Тарасевіч, Вучэбна-педагагічны комплекс яслі сад-сярэдняя школа № 24 г. Барысава

Намінацыя: Мультымедыя (відэа+аўдыё)

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Брызгунова А.С.

https://drive.google.com/file/d/1vQz-2xL9m-BziHxGrVdON7jOyx0wBOfj/view?usp=drivesdk

 

42. Назва праекта: "Дзецi. Папа. Iнтэрнэт"

Аўтар: Грыгор'ева Кацярына, СШ №10 г. Бабруйска

Намінацыя: Графічныя і інтэрактыўныя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Пазднякова А.М.

http://www.nastaunik.info/sites/default/files/news/image_extra/deti._papa._internet.png

 

43. Назва праекта: "Дзеці ў інтэрнэце. Юля Знайкіна раіць..."

Аўтар: Пузіна Карына, Грыгор'ева Кацярына, Пахомава Марына, Каршакова Юлія, СШ №10 г. Бабруйска

Намінацыя: Мультымедыя (відэа+аўдыё)

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Пазднякова А.М.

https://cloud.mail.ru/public/5v11/3YS9jsK9A

 

44. Назва праекта: "Тролі побач з намі. Як ім супрацьстаяць"

Аўтар: Марыя Машкарова, СШ №10 г. Бабруйска

Намінацыя: Графічныя і інтэрактыўныя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Багданович Т. В.

http://www.nastaunik.info/sites/default/files/news/image_extra/8-infagra...

https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1sYcn5uGsx8IgdQyVwT_0_7oPsJAnusQL

 

45. Назва праекта: "ВАШЫ ФЭЙКI У НАШЫХ РУКАХ"

Аўтар: Альшэўская Марыя, Бараноўская Кацярына, 20 школа г. Оршы

Намінацыя: Тэкставыя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай):

https://vk.com/antifakeby

 

46. Назва праекта: "Гульня-платформер "Вандроўка Бульбяша""

Аўтар: Павел Карнееў, Сярэдняя школа №2 г. Дуброўна

Намінацыя: Графічныя і інтэрактыўныя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Карнеева В.В.

https://scratch.mit.edu/projects/302563713/

 

47. Назва праекта: "ролік сацыяльнай рэкламы "Не жартуйце з агнём!""

Аўтар: Павел Карнееў, Сярэдняя школа №2 г. Дуброўна

Намінацыя: Мультымедыя (відэа+аўдыё)

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Карнеева В.В

https://youtu.be/7h7VfzgT61o

 

48. Назва праекта: "Короче говоря, я решила стать популярной"

Аўтар: Котава Лізавета, Львоў Андрэй, Палавінка Ксенія, Сярэдняя школа №10 г. Бабруйска

Намінацыя: Мультымедыя (відэа+аўдыё)

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Кунцэвіч М.А.

https://yadi.sk/i/zPeVe0nanNlpfQ

 

49. Назва праекта: "Медыяадукаваным будзь!"

Аўтар: Букіна Паліна, Прыкота Яўгенія, Варатынская сярэдняя школа Бабруйскага раёна, Сярэдняя школа № 4 г. Дзяржынска

Намінацыя: Мультымедыя (відэа+аўдыё)

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Счасновіч В.А., Пузіноўская С.Р.

https://yadi.sk/i/2BYh4TYE5mknKw

 

50. Назва праекта: "Асновы медыяпісьменнасці для стварэння брэнда населенага пункта на прыкладзе праекта "Толькі тут. Жодзіна" "

Аўтар: Анастасія Шор, Гімназія №1, Жодзіна

Намінацыя: Мультымедыя (відэа+аўдыё)

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Савошка І.С.

http://qoo.by/5ekY

 

51. Назва праекта: "Развитие человека в современном мире"

Аўтар: Кесарэўская Віялета, Вучэбна-педагагічны комплекс яслі сад-сярэдняя школа № 24 г. Барысава

Намінацыя: Мультымедыя (відэа+аўдыё)

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Брызгунова Е.С.

http://qoo.by/5el1

 

52. Назва праекта: "FILTER BUBBLE"

Аўтар: Машкарова Марыя, Казіміровіч Таццяна, СШ №10, Бабруйск

Намінацыя: Графічныя і інтэрактыўныя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Багдановіч Т.В.

https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1bGl_2EdZ9ER7Hm_9wN43WEIBeKHWcoQr

 

53. Назва праекта: "Лови ФЕЙК"

Аўтар: Медвідзь Кацярына, СШ №14, Мазыр

Намінацыя: Тэкставыя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Данілава Е.В.

https://docs.wixstatic.com/ugd/6cab08_0a311ce2930742e184701c62f4088f62.pdf

 

54. Назва праекта: "Фэйкавыя навіны"

Аўтар: Вайшнаровіч Ілля, Радзевіч Мікіта, Логінаў Дзяніс і інш., Сярэдняя школа №5 г.Смаргоні

Намінацыя: Мультымедыя (відэа+аўдыё)

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай):

https://youtu.be/nGz0bQvkkBw

 

55. Назва праекта: "Акрыляе роднае слова"

Аўтар: Гіль Дзіяна, Сярэдняя школа №3 г.Барысава

Намінацыя: Тэкставыя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Каіпава І.П.

https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1tx3WEQ117GdKY-jvbjbsVAfpu0qzMv7N

 

56. Назва праекта: "Реклама SCRATCH"

Аўтар: Уладзіслаў Ахвярдзіяў, ДУА "Сярэдняя школа №1 г.Глыбока імя П.В.Сухога

Намінацыя: Мультымедыя (відэа+аўдыё)

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Нікіфаровіч А.Ч.

https://drive.google.com/file/d/1evzFY5B3Z9bhTMGX70nkALaGcikQYmdk/view?usp=sharing

 

57. Назва праекта: "Будзь пільны!"

Аўтар: Загорная Валерыя, Сярэдняя школа №2 г.Тураў

Намінацыя: Графічныя і інтэрактыўныя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Зямлянік Т.М.

https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1QAKqrtYH4CnT8RQ0r64VaJtljTIKiZpO

 

58. Назва праекта: "Стоп-фэйк"

Аўтар: Таня і Андрэй Сідаровічы, СШ №12, Мінск

Намінацыя: Тэкставыя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай):

https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1MbCtMxmqDSxNYZpqHKFJucj2vr3PcwI0

 

59. Назва праекта: "Казка "Коцік, пеўнік і лісіца" Рэмейк"

Аўтар: Зямлянік Ганна, Сярэдняя школа №2 г.Тураў

Намінацыя: Тэкставыя медыя

Звесткі пра настаўніка ці кіраўніка (ў тым выпадку, калі праект створаны з яго дапамогай): Зямлянік Т.М.

https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1GFS-LQqdEY4YGu61CHmJN9GjeGpACFpU